Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
CA w mojej Epice
Autor Wiadomość
KonradMaster 

Model Samochodu: Chevrolet Epica 2.0 VCDI
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 14/16
 87%
Wysłany: 2016-09-22, 08:28   

Chińczyk mi właśnie odpisał...

Na pytanie o dodanie RDS (ang. Radio Data System) odpowiedział:
Cytat:
This device doesn't support RDS function . If you adding RDS function , it's very complicated . We need to change the mainboard PCB , change solution ....

Tak więc chyba odpuszczam tę sprawę, tym bardziej, że mało słucham radia w samochodzie i brak RDSu nie specjalnie mi przeszkadza.

Natomiast na zgłoszenie problemu odnośnie zawieszania się stacji podczas korzystania jednocześnie z nawigacji i odtwarzacza USB z pendrive'm 32GB odpowiedział tak:
Cytat:
The max. for USB is 32G, but we suggect you use 8G is better.
Because the software testing is basic on 8G USB. If more than 8G , the device works very slowly or stop.
software testing is basic on the navigation map capacity , if we put too big USB capacity is not for MCU

Czyli tak jak podejrzewałem... Chociaż to też nie jest duży problem, bo 8 GB to jak dla mnie wystarczająca pojemność.

Jeszcze zapomniałem dodać, że przy montażu kamery cofania, wygłuszyłem dodatkowo całą klapę bagażnika matami butylowymi GMS. Teraz jest na tyle ciężka, że żona ma problem z jej podniesieniem :-D
Chevrolet Epica 2.0 VCDI 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było:
Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-09-26, 12:08   

Udało się rozwiązać kolejne 2 problemy.
Cytat:
*Zawiesza się SWC (sterowanie przy kierownicy) i trzeba je na nowo ustawiać, ale trwa to dosłownie 15 sekund;

Rozwinę trochę bardziej ten problem. Tak naprawdę nie działało tylko sterowanie głośnością. Problem jest czysto software'owy. Sterowaniem z kierownicy zajmuje się zwykła aplikacja. Po uruchomieniu stacji po dłuższym postoju wystarczy poczekać kilka/kilkadziesiąt sekund na "aktywowanie" się przycisku zwiększania głośności i kilka minut na przycisk zmniejszenia głośności. Jeśli nie chce się czekać, należy ustawić na nowo całe SWC. Co prawda trwa to jedynie kilkanaście sekund, ale jednak zabiera uwagę kierowcy, więc lepiej robić to na postoju (zanim wyjedzie się z miejsca parkingowego).
Cytat:
*Jeśli korzysta się z nawigacji, potrafi przestawić się czas systemowy Windowsa i trzeba go na nowo ustawiać;

Problemem jest sama aplikacja z nawigacją, która niewiadomo czemu przestawia czas lokalny na czas Honkkongu. Niby posiada język Polski, polskiego lektora, nawet czas jest lokalny, ale gdzieś musiał być w niej zakotwiczony czas macierzysty Hongkongu. Stąd po wyjściu z niej czas systemowy się przestawiał. Po podmianie nawigacji czas Windowsa już się nie przestawia.
Chevrolet Epica 2.0 VCDI 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było:
Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG

KonradMaster 

0%
 100%
 87%