Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-05-07, 11:05
Podgrzewane lusterka AveoII
Autor Wiadomość
chevaveo
podkarpackie


Model Samochodu: aveo sedan
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 66
Skąd: spod komputera
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 1/16
 6%
  Wysłany: 2011-03-28, 12:42   Podgrzewane lusterka AveoII

Przez weekend udało mi się zamontować maty grzewcze w lusterka zewnętrzne - kupione na allegro typ GB-10s. Sposób wykonania zaczerpnąłem z strony kolegów z Ukrainy.
Nie będę się rozpisywał jak to się robi bo można się domyśleć po zdjęciach.Sposób demontażu tapicerki drzwiowej, osłony progów, schowka czy osłony bloku kierownicy także można sobie podglądnąć .
>klik< .
Wykonanie i na co zwrócić uwagę w wykonaniu :
Należy powiększyć wycięcie otworu w oprawce lusterka ponieważ konektory maty z allegro będą centrycznie nam wychodziły niż fabryczne - z lustrami delikatnie się obchodzić przy usunięciu kleju zalecany rozpuszczalnik i miękka szmatka ponieważ łatwo je porysować od wewnątrz.Przy demontażu lusterka z oprawki najlepiej sobie pomóc suszarką do włosów (nie opalarka).Wklejamy maty od strony wewnętrznej luster jak naklejkę.Przewody zastosowałem troszkę grubsze i udało się je przepuścić przez lusterko do wewnątrz drzwi. Największą trudność sprawi wpuszczenie przewodów do wnętrza samochodu z wykorzystaniem kostek elektrycznych które są w osłonie gumowej (zgrabne i małe palce w tym przypadku są w cenie :lol: ) - w obu kostkach (drzwi lewe prawe) wykorzystujemy wolne miejsca bez pinów aby przepuścić przewody do wewnątrz (miejsca bez pinów trochę powiększamy aby bez problemów przewody mogły się przesuwać).Kostki składamy z przepuszczonymi przewodami. Dobrze jest sobie zdemontować schowek od strony pasażera i osłonę bloku kierowniczego zalecana ostrożność przy demontażu klapki linki od pokrywy bloku kierownicy (uwaga na zaczepy).Przewody ciągniemy pod skrzynkę bezpieczników - czyli najkrótsze przewody mamy od strony kierowcy a najdłuższe od pasażera. Masę podłączamy czyli dwa przewody pod wolną nakrętkę przy bezpiecznikach (można zmasować przewód od strony pasażera wcześniej - mi nie robiło różnicy ponieważ jeden czy dwa przewody tak samo się ciągnie ). Pod osłoną progu kierowcy mamy niebieską kostkę którą wyciągamy i grubszy od pozostałych pomarańczowy przewód (jak na zdjęciach)odizolowujemy na odcinku do 2cm, oba plusy wlutujemy w to miejsce- nakładamy izolację i kostkę w swoje miejsce. Poprawność instalacji sprawdzamy na żarówkę włączając ogrzewanie tylnej szyby. Końcówki kabli w lusterkach zarabiamy żeńskimi konektorami i podłączamy do mat i lustra na swoje miejsca.Teraz możemy się cieszyć podgrzewanymi lusterkami dobrze wykonaną własnoręczną pracę.

Opis może trochę lakoniczny - ale myślę że wystarczający podczas wykonywania powyższych prac do wszystkiego samemu się dochodzi najistotniejsze informacje to gdzie przewody podpiąć i jak je przepuścić. Odpowiem chętnie na pytania jeżeli czegoś nie dopowiedziałem.
 
     
nieaktualne 

Model Samochodu: Sprzedany
Pomógł: 61 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1458
Skąd: EPA
Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 74/111
 66%
Wysłany: 2011-07-11, 19:49   

Dla kogoś kto nie chce się bawić w kupowanie i wklejanie mat grzewczych podaję numery fabryczne wkładów już z fabrycznie zamontowanymi podgrzewaczami.

GM 96800779 (lewe)
GM 96800780 (prawe)

Cena za sztukę brutto to ok 48zł i są dostępne na zamówienie w ASO.

Podgląd > KLIK oraz KLIK
 
     
ryjek 


Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 723
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 25/68
 36%
Wysłany: 2011-08-27, 17:29   

Marco to jest sam wkład tak? tak jak na zdjęciu?
_________________
aveo sedan 1.4 SOHC
Opel tigra 1.6 16v
aveo hatchback 1.2 SOHC-ojca

 
     
nieaktualne 

Model Samochodu: Sprzedany
Pomógł: 61 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1458
Skąd: EPA
Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 74/111
 66%
Wysłany: 2011-08-27, 21:17   

ryjek napisał/a:
Marco to jest sam wkład tak? tak jak na zdjęciu?


To jest wkład lusterka z matą grzewczą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: