Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Woda w kabinie.
Autor Wiadomość
user_02 
---

Model Samochodu: brak
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 945
Skąd: Śląsk
Poziom: 27
HP: 17/1795
 1%
MP: 857/857
 100%
EXP: 28/83
 33%
Wysłany: 2011-10-07, 15:11   Woda w kabinie.

Postanowiłem ostatnio sprawdzić jak tam filtr kabinowy wygląda, jednak podczas odkręcanie śrubek poczułem że na podłodze jest mokro :shock: , wyjąłem ile się da ten dywanik i zauważyłem wodę.
Zdjęcia (niestety kiepskiej jakości bo robione telefonem):


Otworzyłem te korki które były matą (widać na foto), spuściłem tą wodę, z tyłu też było mokro więc tam też te korki otwarłem, chciałem wyjąć całą tą gąbkę ale nie mogłem odkręcić fotela bo śrubki tak mocno trzymały (zardzewiały czy one są tak mocno dokręcone?), odkręciłem tylko dolne mocowanie pasa bezpieczeństwa, aby maksymalnie tą gąbkę powyciskać.

I teraz mam pytanie czym to jest spowodowane?
Co się mogło zepsuć/przytkać ?
Jeśli idzie to jak można to naprawić nie rozbierając połowy samochodu?

Dodam że klima dzień wcześniej chodziła może z godzinę.
Kiedyś już zauważyłem że z wylotu skroplin nie leci woda, ale się specjalnie tym nie przejąłem bo klima nie pracowała wtedy jakoś bardzo długo (może z 30min), więc myślałem że tak ma być.
_________________
Tworzymy nową przyszłość :)
 
     
miHu 
odźwierny

Model Samochodu: Aveo II+ sedan 1,2 8V z BRC seq24, 2007/2008
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 282
Skąd: EPJ
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 25/35
 71%
Wysłany: 2011-10-07, 19:17   

SebaSRS napisał/a:
nie mogłem odkręcić fotela bo śrubki tak mocno trzymały (zardzewiały czy one są tak mocno dokręcone?)


Śrubki te są posmarowane klejem do gwintów a'la Loctite, dlatego cały czas idą "ciasno". Czy rdza - wątpię ale wykluczyć nie można
_________________
"Ten typ tak ma?" - oto jest pytanie
 
     
user_02 
---

Model Samochodu: brak
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 945
Skąd: Śląsk
Poziom: 27
HP: 17/1795
 1%
MP: 857/857
 100%
EXP: 28/83
 33%
Wysłany: 2011-10-07, 20:44   

Hmm, może być- ja nie chciałem na chama żeby nie objechać śruby, mogła to być rdza- zauważ w pierwszym zdjęciu w lewym dolnym rogu, tam przy tej rdzy jest właśnie śruba.
_________________
Tworzymy nową przyszłość :)
 
     
berza 

Model Samochodu: Lacetti 2004 hatchback 1.4 lpg
Wiek: 51
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Katowice
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2011-11-18, 18:51   

Witam. Miałem podobny problem tylko z lewej strony. Z prawej tak jak wiemy wchodzi jeszcze klima w gre. Teraz przy tej temperaturze bedzie problem sprawdzić czy klima "oddaje" wode. Nagrzej dobrze wnętrze i włącz ja. Postaraj sie też zobaczyć czy ten węzyk w komorze silnika nie jest sklejony i czy po jakims czasie wyleci woda. Dobrze jest stanąc troszke przodem z górki. A wracając do wody w moim przypadku. Miałem potarganą uszczelke w drzwiach - wymieniłem. Wymieniłem te korki w podłodze. Odkręciłem plastiki na podszybiu i na myjce ciśnieniowej wsadziłem tam końcówke i wypłukałem dużą ilością wody otwory które odprowadzają wode. Podobno lubią się przytkać. Dywanik wyciąłem sprytnie tak zeby go nie było widać pod tunelem srodkowym(bo wyciągnięcie całego graniczy z cudem) i wysuszyłem bo ociekał wodą i juz śmierdział. Te trzy rzeczy które zrobiłem poskutkowały. Szczerze nie wiem który ale nie miałem czasu na powolną eliminacje problemu. Nie wiem czy poradziłeś sobie z problemem ale może jeszcze komuś w ten sposób pomoge.
 
     
user_02 
---

Model Samochodu: brak
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 945
Skąd: Śląsk
Poziom: 27
HP: 17/1795
 1%
MP: 857/857
 100%
EXP: 28/83
 33%
Wysłany: 2011-11-18, 19:31   

berza, Dzięki za pomoc, prawdopodobnie jest to klima bo już kiedy zaobserwowałem że woda nie płynie tym odpływem:


Gdzieś czytałem żeby spróbować przetkać ten odpływ z zewnątrz, a jeśli nie poskutkuje to wyjęcie schowka i tam rozbieranie i szukanie problemu.
Jednak przy temperaturze która teraz jest na zewnątrz, tym rozbieraniem zajmę się najwcześniej na wiosnę ;-) Jeśli nadal ten dywanik będzie mokry to zaopatrzę się w śrubokręt udarowy i nim spróbuję odkręcić siedzenie i będę suszył wykładzinę.

Dodam jeszcze że rozbierałem dywanik kierowcy i z tyłu za kierowcą i tam jest sucho.
_________________
Tworzymy nową przyszłość :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: