Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapach z nawiewu przy otwartym obiegu powietrza
Autor Wiadomość
GOL 

Model Samochodu: CRUZE 1.8LT+ LPG
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-03-02, 22:19   Zapach z nawiewu przy otwartym obiegu powietrza

Witam
Nie pisałbym gdyby śmierdziało z zagrzybionej klimy ale u mnie w Cruze 1.8 zalatuje nieświeże powietrze podczas gdy jadę lub odpalam silnik na otwartym zewnętrznym obiegu powietrza. Jak obieg jest zamknięty to leci czyste powietrze. Jak myje na myjce ciśnieniowej auto i spryskuję okolice chłodnicy i szybę to również takie powietrze zalatuje.
Nie domyślacie się co może być przyczyną? Filtr kabinowy na pewno nie bo wymieniałem a filtr powietrza sprawdzałem i jest czysty i nie wydziela zapachów. Czy powietrze do kabiny dolatuje przez filtr powietrza silnika czy może zasysanie jest gdzie indziej?
Zastanawiam się i nic do głowy mi nie przychodzi a w serwisie chcą odgrzybiać klimę a przecież to nic nie da bo dzieje się to na odcinku od wlotu powietrza do filtra kabinowego.
Czarek

wszim 

Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2014-03-02, 23:55   

Wloty powietrza są na poszybiu. Powietrze do kabiny nie leci przez filtr powietrza silnika :-o no jak ty to sobie wyobrażasz. Zobacz może ci coś zdechło na wlotach albo zgniły liście. Jeżeli używasz ustawienia nadmuchu na szybę to ci wtedy klima chodzi (incognito) nawet jak oficjalnie wyłączona.

endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2014-03-03, 08:01   

kolega wszim dobrze prawi.... albo fizycznie coś zdechło przy wlotach (podszybie) albo co jest teorią trochę na wyrost ten zapach to może być od instalacji LPG.... może jakaś nieszczelność pod maską? i to od propanu tak zalatuje?
tak czy siak zajrzeć i dopiero wtedy będziesz coś więcej wiedział....

Odpowiedz do tematu