Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nieaktualne
2013-02-21, 15:46
Trzeci rz?d siedze? - dla akrobaty?
Autor Wiadomość
sancho

Model Samochodu: Captiva 2.0 2007 r.
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2012-12-25, 22:25   Trzeci rząd siedzeń - dla akrobaty?

Witam wszystkich. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Captivy (2.0 2007r.). Po zakupie pierwsza przejażdżka w 6 osób - i tu zdziwienie - ja złożyć drugi rząd siedzeń żeby dorosła osoba nie musiała mieć talentów cyrkowych żeby zasiąść na fotelu w trzecim rzędzie (chociaż dla teściowej idealnie :)) . Może czegoś nie zajażyłem ale w drugim rzędzie można tylko złożyć oparcia i po nich "wczołgać" się na trzecie siedzenia. To jedno a drugie już mniej zabawne- skrzypienie jakby gumy przy skręcaniu kierownicą w obie strony, także gdy samochód stoi. Czy jakieś może sugestie?

mario78 
BLACK ROOF

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0VCDi 192KM&443Nm
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 17/94
 18%
Wysłany: 2012-12-26, 13:48   Re: Trzeci rząd siedzeń - dla akrobaty?

sancho napisał/a:
a drugie już mniej zabawne- skrzypienie jakby gumy przy skręcaniu kierownicą w obie strony, także gdy samochód stoi. Czy jakieś może sugestie?

Kiedy kręcisz kierownicą w miejscu potrzebna jest duża siła, bardziej obciążona jest pompa wspomagania. Jeśli to ,,skrzypienie gumy'' to pisk to może być za luźny pasek, który ślizgając się powoduje pisk. Kiedyś miałem tak w cordobie ale piszczało tylko w skrajnych położeniach, wystarczyło naciągnąć i wszystko ucichło. Czy ten pisk(jeśli to pisk) występuję zawsze jak skręcasz, podczas jazdy też?

Chevrolet Cruze 2.0VCDi 192KM&443Nm
NISSAN JUKE 1.6 DIG-T 0-222km/h i szybciej nie pojedzie

sancho

Model Samochodu: Captiva 2.0 2007 r.
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2012-12-26, 17:27   

To skrzypienie gumy pojawia się po około 15 minutach jazdy (czyli samochód rozgrzany), i nieznacznie się nasila w miarę upływu czasu, przy kręceniu kierownica w obie strony. Jak samochód stoi na włączonym silniku jest tak samo.

herman00 

Model Samochodu: Captiva 2,0D 2006
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 8/19
 42%
Wysłany: 2012-12-27, 09:42   

Witam,
Na oparciu tylnego siedzenia masz na górze oparcia płaską, nieco schowaną w oparcie wajchę od kładzenia tego oparcia - pewnie tej używałeś. Na boku tego oparcia masz drugą nieco wystającą wajchę od składania siedzenia - tej używaj przy wsiadaniu na trzeci rząd siedzeń. Wajchę pociągasz do przodu i całe siedzenie powinno się lekko złożyć i dać dostęp do wejścia na tył. U mnie siedzenia składają się sprawnie, lekko i nie ma problemu z wchodzeniem.
Do skrzypów w przekładni kierowniczej albo się przyzwyczaj - ten typ tak ma, albo możesz za kilkaset złotych wymienić zestaw naprawczy tej przekładni. U mnie wymieniali 3 lata temu, jeszcze na gwarancji i właściwie pomogło, bo teraz po tych 3 latach rzadko skrzypi, ale się zdarza. Ostatnio w ASO (byłem tylko na akcji serwisowej na moduł ABS) jak sygnalizowałem stuk przy skręcaniu w prawo chcieli mnie naciągnąć na wymianę całej maglownicy, albo przynajmniej zestawu naprawczego, ale przy przeglądzie u mojego mechanika okazało się, że to nie maglownica, tylko przekładnia i wystarczyło coś dokręcić przy jakimś łożysku i jest OK.

Odpowiedz do tematu