Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-02-15, 09:00
Skrzypi?ce siedzenie kierowcy
Autor Wiadomość
Kubusiek 

Model Samochodu: Cruze 1.8 Ls plus
Poziom: 14
HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 20/33
 60%
Wysłany: 2012-12-17, 12:11   

u mnie skrzypi i zmieniam polozenie i cisza ... tyle

Kaczy.mk 
Michał

Model Samochodu: Cruze SW 2.0D LTZ :)
 0%
 100%
EXP: 8/33
 24%
Wysłany: 2013-07-05, 07:48   Re: Skrzypiące siedzenie kierowcy

krucyfiks napisał/a:
Chciałbym odnieść się do skrzypiących foteli kierowcy i pasażera w cruzie które mnie osobiście bardzo denerwowały !
Można usterkę usunąć samemu poprzez wysunięcie z tyłu siedzenia pręcika łączącego poszycie dolne siedzenia z górnym.Będą nam potrzebne do rozgięcia na jednym końcu owego pręcika kombinerki(pręcik jest dość twardy).Operacja nie jest specjalnie skomplikowana ale tylko w ten sposób dostaniemy się do głównej tulejki łączącej na obu swych końcach mechanizmy regulacji fotela i to one są sprawcami dziwnego skrzypienia.Należy owe mechanizmy obficie i dogłębnie spryskać jakimś środkiem smarnym(WD40 lub innym) i sprawdzić czy problem zniknął poprzez ruszanie energiczne oparciem fotela jeśli nie to powtarzamy czynność aż do skutku.
U Mnie problem zniknął bezpowrotnie w fotelu pasażera jak i kierowcy!Usterka została usunięta bez jakiejkolwiek widocznej inwazji(niema śladu po demontażu poszycia)
Pozdrawiam!
Obrazek

U mnie właśnie dziś, fotel kierowcy, rozpoczął swoją serendę :-| Bardzo wkurzające - zwłaszcza że auto ma 2 tygodnie.

O ile dobrze zrozumiałem, trzeba wyjąć najpierw tą zaślepką od rączki regulującej pochylenie oparcia? Po wyjęciu pręcik jest widoczny? Czy też zdjęcie jest tylko poglądowe i do pręcika można się dostać w inny sposób (np. fotel na maksa do góry, położyć oparcie do przodu i do pręcika dostać się od dołu?

Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium BRC-LPG
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 7/14
 50%
Wysłany: 2013-07-05, 14:48   

Też zauważyłem skrzypienie od niedawna :) rozwiązałem problem w taki sposób że minimalnie obniżyłem fotel. Jak sie okazało w odrobinę inne pozycji mechanizm juz nie skrzypi ale zobaczymy na jak długo to pomoże :)

Kaczy.mk 
Michał

Model Samochodu: Cruze SW 2.0D LTZ :)
 0%
 100%
EXP: 8/33
 24%
Wysłany: 2013-07-05, 15:10   

Też zauważyłem skrzypienie od niedawna :) rozwiązałem problem w taki sposób że minimalnie obniżyłem fotel. Jak sie okazało w odrobinę inne pozycji mechanizm juz nie skrzypi ale zobaczymy na jak długo to pomoże :)

Też przed chwilą gmerałem przy tym fotelu. To raczej kwestia tego że go trochę 'rozruszłeś' a nie kwestia samej pozycji. Ja poprzestawiałem go kilka razy od max do min - zarówno wysokość jak i oparcie. Na razie mu przeszło.

etac 
Prezes CTP

Model Samochodu: Cruze
Poziom: 35
HP: 174/3484
 5%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 58/130
 44%
Wysłany: 2013-07-05, 15:39   

Kaczy.mk napisał/a:

Też przed chwilą gmerałem przy tym fotelu. To raczej kwestia tego że go trochę 'rozruszłeś' a nie kwestia samej pozycji. Ja poprzestawiałem go kilka razy od max do min - zarówno wysokość jak i oparcie. Na razie mu przeszło.

Ja krece sie na fotelu dosyc mocno, ale przez 40 tysi nic nie skrzypialo. Zobaczymy jak bedzie w nowym.

krucyfiks 
CRUZE 2.0 LS PLUS

Model Samochodu: Chevrolet CRUZE 2.0 16V LS PLUS
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 23/35
 65%
Wysłany: 2013-07-06, 16:15   Re: Skrzypiące siedzenie kierowcy

Kaczy.mk napisał/a:

O ile dobrze zrozumiałem, trzeba wyjąć najpierw tą zaślepką od rączki regulującej pochylenie oparcia? Po wyjęciu pręcik jest widoczny? Czy też zdjęcie jest tylko poglądowe i do pręcika można się dostać w inny sposób (np. fotel na maksa do góry, położyć oparcie do przodu i do pręcika dostać się od dołu?

Nie trzeba rozbierać rączki od regulacji fotela.Tylko wyjmujemy sam pręt który jest w poszyciu (pokrowcu) samego oparcia z tyłu na dole i dźwigamy materiał w górę.Odsłoni się nam wtedy cały mechanizm fotela i nawet boczna poduszka.Ja wyciszyłem w ten sposób oba fotele jakieś dwa lata temu i do dziś cisza.Tam porostu jest sucho jak na Sacherze.

Ludzie są jak oczy, innych widzą, siebie nie

Odpowiedz do tematu