Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramka na zdj?cia - CD500
Autor Wiadomość
olke 
olke

Model Samochodu: Orlando 2.0D 96kW
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 8/11
 72%
Wysłany: 2013-10-22, 22:55   Ramka na zdjęcia - CD500

Witam,
W menu radia znalazłem opcje 'ramka na zdjęcia'. W instrukcji nie mogłem znaleźć opisu. Ale w końcu się udało. Dla zainteresowanych krótki opis.

Przegrywanie zdjęcia do pamięci samochodu:
1. Podłączyć USB. Pliki z rozszerzeniem jpg powinny znajdować się w katalogu głównym.
2. Przekręcić kluczyk w stacyjce - nie uruchamiać silnika
3. Nacisnąć przycisk: CONFIG wybrać: Ustawienia wyświetlacza -> Ramka do zdjęć -> Dodaj/Usuń zdjęcie.
4. Wybrać zdjęcia z listy (powinny się wyświetlić pliki z USB) i wybrać na liście 'Potwierdź'
5. Pliki zostaną skopiowane do pamięci samochodu. Pliki, które są w pamięci mają opis 'MEM' Pliki można usunąć z pamięci.
6. Nacisnąć przycisk: CONFIG wybrać -> Ustawienia wyświetlacza -> Ramka do zdjęć -> Wybierz (lub użyć przycisku BACK)
7. Wybrać z listy zdjęcie i zatwierdzić przyciskiem MENU (prawa gałka)
8. A teraz .... nacisnąć kilkukrotnie przycisk INFO (miedzy przyciskami TP a FAV). Po naciśnięciu będą pojawiać się kolejne ekrany (np. Informacje FM, Informacje Nawigacyjne, Informacja o Klimatyzacji, aż w końcu pojawi się wybrana tapeta). Na tle tapety wyświetlany jest czas i temp. zewnętrzna.

Po wyłączeniu samochodu i ponownym włączeniu, włącza się standardowy ekran. Po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku INFO wyświetla się wybrana tapeta. Testowałem jazdę z nawigacja i włączonej 'tapecie', w kluczowych chwilach włącza się obraz nawigacji a potem znowu wyświetlana jest tylko tapeta. Tak samo pozostałe funkcje (klimatyzacja, obsługa audio)pojawia się na chwile na ekranie (lub okienko w przypadku audio) i po chwili znika.

Nocna jazda z czarnym ekranem.
Należy przygotować plik jpg np w paint'cie i wypełnić go czarnym kolorem. Przygotowałem plik o wymiarach 810x400 pikseli - całkowicie czarny. Plik należy załadować do pamięci. Rozmiar pliku nie ma tu zbytnio znaczenia. Obszar wokoł pliku będzie wypełniony na czarno.

Efekt wygląda tak:

Tryb nocny - przełącznik świateł w pozycji włączony. (ekran przygaszony - praktycznie całkowicie czarny)

Tryb dzienny - przełącznik świateł w pozycji włączony. (ekran podświetlony)

Inna tapeta:

Ramka z napisem znika po kilku sekundach.

Jakbym nie ustawiał rozdzielczości zdjęcia, ciągle zostaje mi czarny pasek z prawej strony. Jak ktoś sobie z tym poradzi to proszę o info. Rozdzielczość zdjęcia z bolidem 1366x660.

Mam nadzieje, że uznacie opis za przydatny. Częściowo może on zastąpić 'rękawiczkę' opisywaną na forum do zasłaniania ekranu podczas jazdy w nocy. ;)

Pozdrawiam
olke

marcel226 

Model Samochodu: Orlando LT+ 2.0 vcdi
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 6/13
 46%
Wysłany: 2013-10-23, 08:27   

Czy ktoś wie w jakiej rozdzielczości świeci ekran?? Chciałbym przygotwać fotkę na kompie tak, żeby optymalnie wykorzystać jego rozmiar.

Odpowiedz do tematu