Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Op?ata za parkowanie, a przepisy budowlane ?
Autor Wiadomość
XaRaDaS 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 SW
Poziom: 26
HP: 49/1637
 3%
MP: 781/781
 100%
EXP: 59/78
 75%
Wysłany: 2013-07-05, 13:10   Opłata za parkowanie, a przepisy budowlane ?

Zacznę od początku może :mrgreen: w zeszłym roku wspólnota mieszkaniowa uchwaliła ustawę o opłatach za miejsca parkingowe, odpowiednio 50 zł. za auto i 20 zł. za motor/skuter. Na początku próbowałem walczyć z mieszkańcami, że opłata jest niezgodna, bo teren należy do gminy, a nie wspólnoty, potem nawet zastraszyłem, że wszyscy będą musieli odpuścić teren, bo jest nie zachowana odległość od okien posesji. W końcu stwierdziłem, że będę płacił, kwota nie jest jakaś kosmiczna, a pieniądze zebrane można będzie wykorzystać na wymianę nawierzchni, ale niestety dzisiaj dostałem pismo, że do 02.08 muszę opuścić stanowisko, które zajmuję i teraz już niestety nie odpuszczę.

Czy zna się ktoś na prawie? Jest odpowiednia ustawa o tym:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury Dz. U. Nr. 75 poz. 690 § 19

1. Odległość wydzielonych miejsc postojowych, w tym również zadaszonych, lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym, budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem hotelu, budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw i boiska dla dzieci i młodzieży, nie może być mniejsza niż:
1) 7 m - w przypadku 4 stanowisk włącznie,
2) 10 m - w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie,
3) 20 m - w przypadku większej liczby stanowisk, z uwzględnieniem § 276 ust. 1.
2. Odległość wydzielonych miejsc postojowych lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż:
1) 3 m - w przypadku 4 stanowisk włącznie,
2) 6 m - w przypadku 5-60 stanowisk włącznie,
3) 16 m - w przypadku większej liczby stanowisk.
3. Odległości, o których mowa w ust. 1 i 2, stosuje się do sytuowania wjazdów do zamkniętego garażu w stosunku do okien budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także placów zabaw i boisk dla dzieci i młodzieży.
4. Zachowanie odległości, o których mowa w ust. 1 i 2, nie jest wymagane przy sytuowaniu miejsc postojowych między liniami rozgraniczającymi ulicę.

I teraz jest tak, teren pod "parking" jest dzierżawiony od gminy, w zasadzie pewnie wspólnota nie może pobierać opłat, ale mnie bardziej chodzi o zastraszenie ostateczne, jeżeli nie cofną postanowienia, to nikt nie będzie parkował pod blokiem. Dodam, że miejsc jest 12 więc odległość musi być min. 10 m. a jest może z 5m.

Maciej 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 kombi
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 6/19
 31%
Wysłany: 2013-07-06, 22:12   

Ale o co chodzi? Bez Ciebie nikt nie zaparkuje?
Parking jest od niedawna, czy od lat? Powstał razem z budynkiem? Jest plan miejscowy? Na stronie miasta jest spis planów i linki do map i opisów. Jeśli plan jest to łatwo dowiesz się, czy może tam być parking. Jak napiszesz gdzie to jest, to Ci sprawdzę. w urzędzie też bez kłopotu się dopytasz.
Najprostszym rozwiązaniem jest oficjalna skarga do nadzoru budowlanego. Bagatela 4.

XaRaDaS 

3%
 100%
 75%
Wysłany: 2013-07-07, 12:12   

Chodzi o to, że wspólnota mieszkaniową jakiś czas temu wprowadziła opłatę, oczywiście po głosowaniu , ją byłem przeciwny, ale niestety inni przegłosowali. Przez jakiś czas nie płaciłem,ma potem musiałem uregulować i tak to zrobiłem. Teraz dostałem wypowiedzenie miejsca, które należy od czasów wojny do teścia i albo zniosą obowiązek opłat, albo robią wypad. Jeszcze sprawę w urzędzie jak to wygląda

Jak możesz to podaj gdzie można takie informacje dostać

PiotrA 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti HB 1.4 lpg
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2013-07-07, 13:46   

XaRaDaS napisał/a:
Teraz dostałem wypowiedzenie miejsca,

Czemu dostałeś wypowiedzenie, skoro płaciłeś?
Czy to miejsce po tobie dostanie ktoś inny, kto ugadał się ze wspólnotą za Twoimi plecami? Czy wspólnota rezygnuje z parkingu w tym miejscu?

Chevrolet Lacetti 2009 HB. 1.4 16V 95KM LPG

XaRaDaS 

3%
 100%
 75%
Wysłany: 2013-07-08, 09:28   

PiotrA napisał/a:
Czemu dostałeś wypowiedzenie, skoro płaciłeś?

Widzisz sytuacja jest nie jasna, ze względu na niedopełnienie obowiązków przez firmę zarządzającą, która rozlicza płatności itp.

PiotrA napisał/a:
Czy to miejsce po tobie dostanie ktoś inny, kto ugadał się ze wspólnotą za Twoimi plecami? Czy wspólnota rezygnuje z parkingu w tym miejscu?

Nie wiem czy ktoś dostanie, bo w sumie nie ma więcej aut w posiadaniu lokatorów, chyba że o czymś nie wiem.

Odpowiedz do tematu