Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
napi?cie "po stacyjce" z okolic lusterka
Autor Wiadomość
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2013-10-11, 13:11   napięcie "po stacyjce" z okolic lusterka

Czy ktoś się orientuje czy z pod plastików z okolic lusterka wstecznego jest dostęp do napięcia 12V po stacyjce?



Zanim zacznę rozbebeszać w poszukiwaniu miernikiem wolałbym się upewnić czy jest sens. Potrzebne do zasilania kamerki DVR, żeby nie ciągać kablarni po całej kabinie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
paulr

Model Samochodu: ORLANDO
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 48
Skąd: Świony
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2013-10-21, 18:57   

w sumie dobry pomysł.. ja mam kabel pociągnięty do gniazdka za przednimi siedzeniami bo nie chciałem by leciał przez szybę, a kabel do kamerki o dziwo bardzo długi, ale jak by się dało pod te lampki to było by idealnie:)
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2013-10-21, 19:07   

Temat ostatecznie rozwinął i rozwiązał się na Autokąciku
_________________
Pozdrawiam
 
     
paulr

Model Samochodu: ORLANDO
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 48
Skąd: Świony
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2014-04-11, 18:23   

wszim napisał/a:
Temat ostatecznie rozwinął i rozwiązał się na Autokąciku


wszim napisał/a:
Temat ostatecznie rozwinął i rozwiązał się na Autokąciku


przeczytałem cały temat na kąciku i mam do Ciebie pytanie:)
- jak rozwiązałeś zmianę napięcia z 12v na napięcie do kamerki? najprościej chyba rozbebeszyć końcówkę z ładowarki i wlutować gdzieś w suficie chyba że inny sposób lub jest tam już odpowiednie napięcie.
-trochę nie rozumiem tego że napięcie zanika po 10 minutach. A zawsze zapomnę sprawdzić.
Zanika tylko po wyłączeniu silnika, czy podczas jazdy jakimś dziwnym trafem tam też nie ma zasilania. Chodzi mi o to bym miał ustawione że uruchamia się z zapłonem i po wyjściu z auta kończyło nagrywanie (ewentualnie wtedy te 10 minut) Tylko o ile sobie przypominam tą lampkę po wejściu do samochodu można zapalić, bez przekręcania kluczyka mimo iż auto stało kilka godzin... czyli już sam nie wiem. Kabel mam poprowadzony pod podsufitką w słupku i wychodzi dopiero pod dywanik i do gniazda z tyłu, ale już mi dzieciaki 2 razy go połamały deptając po nim. Więc takie rozwiązanie było by chyba lepsze
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2014-04-11, 21:04   

Cytat:
- jak rozwiązałeś zmianę napięcia z 12v na napięcie do kamerki? najprościej chyba rozbebeszyć końcówkę z ładowarki i wlutować gdzieś w suficie chyba że inny sposób lub jest tam już odpowiednie napięcie.

Tak to dokładnie zrobiłem, wybebeszyłem wnętrze zasilacza do gniazdka zapalniczki samochodowej USB. Choć trochę poprawiłem chińską fabrykę. Tzn wlutowałem kondensator elektrolityczny o większej pojemności niż był oryginalnie, dodatkowo ceramiczny o niskim ESR, oraz oplotłem przewód w pierścieniu ferrytowym - to w celu odfiltrowania zakłóceń generowanych przez tanią przetwornicę DC-DC 12/5V. Nie lubię zakłóceń radia FM.
Widać to na fotce

Cytat:
-trochę nie rozumiem tego że napięcie zanika po 10 minutach.

No tak to działa w orlando (i innych chevi). Na górę do lampki jest podawane zasilanie które w przypadku wyłączenia stacyjki gdy drzwi są zamknięte wyłącza się po 10 minutach. To działanie preferencyjne w celu ratowania aku gdyby użytkownik zapomniał wyłączyć oświetlenia. Podobnie gaśnie zasilanie radia i innych elementów.
Cytat:
Zanika tylko po wyłączeniu silnika,

Tak. Ten tryb wyłączenia "wybudza się" przez kilka czynników, np otwarcie zamków pilotem, zadziałanie krańcówek drzwi.
Cytat:
Tylko o ile sobie przypominam tą lampkę po wejściu do samochodu można zapalić

No tak bo żeby zapalić lampkę musisz otworzyć drzwi lub zamki z pilota :mrgreen: , dlatego to zasilanie tak fantastycznie nadaje się do celów zasilania kamerki. Jezżeli nie zapalisz silnika i nie będziesz otwierał drzwi t po 10 minutach lampka zgaśnie. Możesz to sobie sprawdzić organoleptycznie. Wejdź do auta, zapal lamkpę i zrób sobie 10 minutową drzemkę. Po obudzeniu się zobaczysz że lampka nie będzie się palić. Gdy stacyjka jest w pozycji zapłonu ten system nie aktywuje się.
_________________
Pozdrawiam
 
     
paulr

Model Samochodu: ORLANDO
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 48
Skąd: Świony
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2014-04-12, 05:55   

wszim napisał/a:
Cytat:
- jak rozwiązałeś zmianę napięcia z 12v na napięcie do kamerki? najprościej chyba rozbebeszyć końcówkę z ładowarki i wlutować gdzieś w suficie chyba że inny sposób lub jest tam już odpowiednie napięcie.

Tak to dokładnie zrobiłem, wybebeszyłem wnętrze zasilacza do gniazdka zapalniczki samochodowej USB. Choć trochę poprawiłem chińską fabrykę. Tzn wlutowałem kondensator elektrolityczny o większej pojemności niż był oryginalnie, dodatkowo ceramiczny o niskim ESR, oraz oplotłem przewód w pierścieniu ferrytowym - to w celu odfiltrowania zakłóceń generowanych przez tanią przetwornicę DC-DC 12/5V. Nie lubię zakłóceń radia FM.
Widać to na fotce
Obrazek
Cytat:
-trochę nie rozumiem tego że napięcie zanika po 10 minutach.

No tak to działa w orlando (i innych chevi). Na górę do lampki jest podawane zasilanie które w przypadku wyłączenia stacyjki gdy drzwi są zamknięte wyłącza się po 10 minutach. To działanie preferencyjne w celu ratowania aku gdyby użytkownik zapomniał wyłączyć oświetlenia. Podobnie gaśnie zasilanie radia i innych elementów.
Cytat:
Zanika tylko po wyłączeniu silnika,

Tak. Ten tryb wyłączenia "wybudza się" przez kilka czynników, np otwarcie zamków pilotem, zadziałanie krańcówek drzwi.
Cytat:
Tylko o ile sobie przypominam tą lampkę po wejściu do samochodu można zapalić

No tak bo żeby zapalić lampkę musisz otworzyć drzwi lub zamki z pilota :mrgreen: , dlatego to zasilanie tak fantastycznie nadaje się do celów zasilania kamerki. Jezżeli nie zapalisz silnika i nie będziesz otwierał drzwi t po 10 minutach lampka zgaśnie. Możesz to sobie sprawdzić organoleptycznie. Wejdź do auta, zapal lamkpę i zrób sobie 10 minutową drzemkę. Po obudzeniu się zobaczysz że lampka nie będzie się palić. Gdy stacyjka jest w pozycji zapłonu ten system nie aktywuje się.


czyli można powiedzieć rozwiązanie nawet lepsze niż z gniazda zapalniczki, a samo nagrywanie jak rozumiem można włączyć zdanie przez otwarcie centralnego zamka i po ponownym zamknięciu mamy 10 minut nagrania:) zrobi się ciepło to tak zrobię, tylko chyba rozbebeszę oryginalną ładowarkę z nokii, może wnętrzności będzie miała lepsze niż te tanie z nawigacji. :) dzięki za info
PS tam pytałes jak ściągnąć ten czarny plastik? udało Ci się już to zrobić? bo 2 części trzymająs się do szyby na zasadze że trzeba je po szybie w lewo i praw odsunąć, a 2 elementy złączone są ze sobą jednym zaczepem i wystrczy wcisnąć te elementy mniejwiecej w środku i zaczep puszcza wtedy lewy element przesuwa się w lewo i odchodzi prawy dokładnie tak samo tyle że w prawo:)
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2014-04-12, 09:05   

Można tak zrobić, będzie 10 minut nagrania.
Nie odważyłem się rozebrać tych plastików ale wystarczy wyciągnąć lusterko bo łatwo schodzi i bez problemu można przeciągnąć kabelek. Między podsufitką a dachem jest sporo miejsca żeby na trytytce przymocować zasilacz.
_________________
Pozdrawiam
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2014-04-12, 19:28   

wszim napisał/a:
Widać to na fotce


Oj już pawie zapomniałem jak biedne to złącze w oryginale jest, tylko dwa piny w nim są wykorzystane :roll: co za marnotrastwo! :twisted:
Ja już wykorzystałem wszystkie 6 a i z 4 dodatkowe by się przydały :mrgreen:

Swoją drogą jak się wczepiłeś pod zajęte już piny, że zrobiłeś to bezinwazyjnie?
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2014-04-12, 21:29   

Piny wyczepiłem ze złącza, dolutowałem się i wczepiłem ponownie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
paulr

Model Samochodu: ORLANDO
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 48
Skąd: Świony
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2014-04-18, 17:18   

Ech. nie umiem wyjąć tych lampek, a dokładnie całego tego plastiku, z tym przy lusterku poradziłem sobię bez problemu ale z tym z lampkami i lusterkiem nie da się:)
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2014-04-18, 19:16   



Musisz przesuwać mocno w poziomie żeby wyskoczyła podsufitka z tych łapek. Można pomagać sobie dużym płaskim narzędziem. Chyba najlepiej przesuwać w kierunku szyby i wypsnąć z tych plastikowych, bo one są pod lekkim kątem chyba specjalnie żeby łatwiej wyciągnąć.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: