Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Oklejanie samochodu Pytania
Autor Wiadomość
Marcin_Chevy 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze HB
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-09-29, 10:35   Oklejanie samochodu Pytania

Witam forumowicze.

Przeglądając forum natknąłem się na różnorakie rekomendacje odnośnie wizualnego tuningu ze stronki Aliexpress.com. Związku z tym , że większość produktów ma atrakcyjne ceny, mam w planach zrobić tam niedługo zakupy. Mam więc parę pytań.

Największe moje obawy wzbudza jakość tych chromowanych nakładek oraz vinylowych (bo jak dobrze kojarzę, one są vinylowe, nie?) naklejek zewnętrznych . Chętnie poznam opinie osób, które mają doświadczenie w temacie. Czy nie ścierają się szybko? Jak znoszą różne warunki pogodowe ? Jak wygląda sprawa z usunięciem danego elementu , jeżeli już się zniszczy? Czy da się zrobić to bez uszczerbku dla lakieru? Czy jakość i materiał tych elementów byłą by taka sama, gdybym poszedł to specjalistycznego zakładu na terenie Polski i chciał , żeby mi to ktoś zrobił? Bo ceny są o wiele wyższe, a nałożyć wszystko mogę sobie sam. Chodzi mi głownie o chromowe nakładki na klamki i jakieś sportowe "paski" na bok drzwi.

Z góry przepraszam jeżeli moje pytania są jakieś dziwne albo głupie , ale jestem zupełnie zielony w temacie

:-)
 
     
Diago 

Model Samochodu: Cruze 1,6 LT 2010
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 25
Skąd: Częstochowa
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2014-09-30, 22:09   

hej tez własnie mam zamiar zakupic :) ryzyk fizyk :P
 
     
endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Pomógł: 43 razy
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2014-10-01, 08:24   

wcześniej były już takie wątki...generalnie te "winylowe" chromy złażą po kilku miesiącach w naszych warunkach więc według mnie gra nie warta świeczki.... co do naklejenia ich to jasne można to zrobić samemu a po odklejeniu - w najgorszym razie zostanie klej, który należy delikatnie usunąć (mozolna robota) i ewentualnie delikatnie przepolerować także ja uważam, że mechanicznych uszkodzeń ( o ile ktoś nie będzie skrobał wkrętakiem) nie będzie....
na swoim autko mam trochę chromu ale jednak tego droższego (stal polerowana) już 3 zimą rozpoczynają u mnie i jest ok - nie odklejają się, nie tracą połysku - polecam - ale w sumie za chrom do swojego auta wydałem grubo ponad tysiąc.....
aktualnie myślę nad pomalowaniem/oklejeniem auta plasti-dipem.....jestem na etapie wyboru koloru....
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2014-10-05, 09:15   

Marcin_Chevy, jeśli to możliwe to unikaj jak najbardziej ABS-u i innych plastików, lecz wybieraj stal polerowaną <ok>

Poza tym przed zakupem pooglądaj liczne fotki, jak to co chcesz konkretnie kupić faktycznie wygląda w rzeczywistości na innym aucie.
Takich przykładowych zdjęć i opinii jest na Naszym Forum multum w konkretnych tematach, wyspecjalizowanych tematach np. klamki chrom, listwy przyokienne, chrom dla halogenów, chromowana listwa tylna itd. itp.
Więc skup się najbardziej na czytaniu i oglądaniu przed zakupem, tym bardziej, że kwestie które tu poruszasz przechodzili praktycznie wszyscy chcący w swoim czasie upiększyć wizualnie swojego Cruzaka :-)
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: