Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
D?wi?k podczas zapalania samochodu tak jakby pali? na 2 gary
Autor Wiadomość
elgato 

Model Samochodu: ORLANDO 1.8 LPG
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2014-12-14, 20:13   Dźwięk podczas zapalania samochodu tak jakby palił na 2 gary

Witam !

Ostatnimi czasy nieregularnie podczas odpalania samochodu np. po nocy czasami po kilkugodzinnej przerwie słychać tak jakby odpalał na cylindry a więc potrzęsie tak jakby nie miał mocy i za chwilę zgaśnie w powodu małych obrotów (tak to sobie wyobraziłem). Robiłem także test że kończyłem jazdę na benzynie i nazajutrz gdy odpalałem wydawało się jakby problem znikł lecz dzisiaj dojeżdżając do domu wyłączyłem LPG i przejechałem jakieś 700 metrów na benzynie poczym zgasiłem i odpaliłem samochód kilka razy i problem powrócił. Zrobiłem nagranie audio - czy ktoś mógłby spróbować odnieść się do tematu.

P.s. Wymieniałem świece na BRISK
Pojawiła się kontrola silnika (problem z mieszanką) na luźnych obrotach na LPG trochę wariuje w okolicach 1000 obrotów i poniżej.
W środę jadę do MIDA GAZ aby sprawdzić gaz.

kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2014-12-16, 20:04   

Trochę podobnie mi brzmiało i w serwisie stwierdzili, że problem jest w rozrządzie. W ramach gwarancji mi go wymienili i problem się już nie powtórzył. Proponuję więc odwiedzić serwis.

elgato 

Model Samochodu: ORLANDO 1.8 LPG
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2014-12-17, 11:22   

Mechanik ustawił mapę benzyny przez co prze dwa dni jazdy tylko na benzynie problem sie nie pojawił a obroty zrobiły się bardzo przyjemne dla ucha. Dzis znalazlem się w Mida Gaz w Dąbrowie i okazało sie ze mam rozregulowane wtryski ale nie chcac ich naprawiac postanowiłem, że wymieniam listwę na Barracudę. Dam znac dla potomnosci jak sie to sprawuje.

Odpowiedz do tematu