Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Niepe?ne pod?wietlenie zegarów
Autor Wiadomość
Mn1s1ek 


Model Samochodu: Lacetti 1.4 HB
Wiek: 52
Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Biskupiec
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-03-13, 21:47   Niepełne podświetlenie zegarów

Witam
Zauważyłem (kilka dni po zakupie) iż na panelu zegarów nie działa podświetlenie obrotomierza. Prędkościomierz świeci ładnie, równo a obrotomierz jest tylko minimalnie oświetlony z prawej strony, zapewne światłem obrotomierza.
Pytanie: czy to żaróweczki podświetlające czy bezpieczniki ? Weekend się zaczął i chętnie bym coś podłubał. Bo po ciemku brak podświetlenia obrotów bardzo przeszkadza. Zwłaszcza, że mam auto kilka dni dopiero i muszę go "wyczuć".
 
     
berpa 

Model Samochodu: Spark 1.0, Cruze 1.8
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 512
Skąd: stąd
Poziom: 20
HP: 8/893
 1%
MP: 426/426
 100%
EXP: 46/52
 88%
Wysłany: 2015-03-14, 15:36   

Na 99% padła żaróweczka. Dojście w Lacetti nie jest jakoś szczególnie trudne ( kilka minut roboty ), ale radziłbym ci przy okazji wymienić wszystkie żaróweczki podświetlenia zegarów ( chyba 5 :roll: ) bo już pewnie ledwo się żarzą i też niedługo padną. Poza tym jeśli wymienisz tylko jedną żaróweczkę na nową to możesz mieć nierówno oświetlone zegary. Z tego co jeszcze pamiętam jedna z żaróweczek jest inna ( bodaj podświetlenie licznika kilometrów ), ale też nie wiem o jakim Lacetti mówimy ( ja miałem Lacetti/Nubira 3 ).
Ja wymieniłem przy okazji też wszystkie podświetlenia kontrolek na diody ( trochę zabawy jest z ich obracaniem, bo po pierwszej wymianie część nie świeciła i trzeba było je wyjmować i obracać o 180 stopni ). Ale warto było bo niektóre kontrolki podświetlane żaróweczkami są bardzo słabo widoczne ( np migacze i światła długie ). Do podświetlenia zegarów diody się nie nadają bo nie tolerują zmian jasności/napięcia i szybko padną.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: