Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile jest sond lambda w lacetti 1.4 16V??
Autor Wiadomość
rafi243 
rafi243

Model Samochodu: chevrolet lacetti sedan 1.4 LPG.2004r
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 7/8
 87%
  Wysłany: 2015-12-17, 19:05   Ile jest sond lambda w lacetti 1.4 16V??

Witam.Nie jestem szpecem od mechaniki,ale zastanawia mnie jedna sprawa..a mienowicie,ile jest sond lambda w lacetti 1.4 16V?? Ostatnio zapaliła mi lampka "check engine".Kolega "pseudo mechanik" ;-)zdiagnozował swoim komputerem podpietym do laczka błąd sondy lambda,ale niepotrafił określić ile tych sond jest (czy dwie,czy jedna) skasował błąd.Przez dwa dni było dobrze i znowu sie "check" zaświecił.Zastanawiajace jest tylko to,że silnik nie zmienił pracy,pracuje równo na benzynie jak również na LPG.Moc też raczej nie spadła.Pzebieg dość spory,bo 160 tyś i nie mam tez informacji,czy sonda jest oryginalna i czy była juz zmieniana.Nadmienie również,iż spalanie gazu od samego początku,kiedy go kupiłem jest dość spore...w mieście 12L/100 km,na trasie 10L/100km.Rduktor mam wymieniony i filtry gazu również.Benzyny też dość dużo pali.Nie wiem czy to wina padającej sondy,czy małego silnika,który współpracuje z dość sporą budą,bo jest to laczek sedan.Z tego co wynalazłem u wujka google,wyczytałem ze wymiana sondy nie jest łatwa,ponieważ cieżko ją odkręcic...może ktoś zna dobry sposób jak sie do tego zabrać?? i czy lepiej to robić na ciepłym silniku lub zimnym?? Proszę forumowiczów o wszelką pomoc w tym temacie.Może ktoś mi poleci jakiś w miarę tani zamiennik sondy oryginalnej,bo te z "fabryki"nie należa pewnie do tanich.

Odpowiedz do tematu