Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka ?wiec ?arowych
Autor Wiadomość
ukaszek

Model Samochodu: Opel Antara
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 2/8
 25%
Wysłany: 2016-01-05, 06:01   Kontrolka świec żarowych

Witajcie,

Jak u Was w Captivach zachowuje się kontrolka świec żarowych przy takich temperaturach jak obecnie (-15 i chłodniej)? Gaśnie razem z pozostałymi czy świeci dłużej? Orientujecie się czy komputer ma zaimplementowany test świec i w razie problemów powiadamia? Pytam bo poniżej -10 mój dieselek potrzebuje trochę więcej kręcenia niż zwykle... nawet z 5-7s :)

Pozdr

John Wayne

Model Samochodu: Captiva LT 2.0D, 2007
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 12/19
 63%
Wysłany: 2016-01-05, 17:03   

Z tego, co się dowiedziałem (bo u mnie właśnie tak jest), kontrolka świec żarowych czy to przy 30-stopniowym upale czy mrozie świeci tak samo długo czyli ok 3-5 sek. Bez sensu!

A jak akumulator? Sprawdzałeś napięcie?

Mi się ostatnio 2x rozładował w nocy. Nie mam pojęcia dlaczego... Raz napięcie spadło do 11,2, a raz do 11,8 i wtedy odpalił, ale właśnie dość długo kręcił. Nic nie pobiera prądu, bo sprawdzałem, alternator ładuje też sprawdzałem, akumulator nowy (lekko ponad miesiąc). To się stało w nocy z Sylwestra na Nowy rok i w dzień następny. Od tamtej pory jest wszystko ok. Czary mary...

ukaszek

0%
 100%
 25%
Wysłany: 2016-01-05, 19:27   

Dzięki za odpowiedź. Akumulator sprawdzałem i jest ok. Dodatkowo autko miało we wrześniu wymienione wszystkie filtry. Problem zaczyna się dopiero jak jest zimniej niż -10. Auto odpali ale musi pokręcić. Jak jest cieplej to po prostu odpala tak jak latem.

Chciałbym wymienić świece żarowe ale z drugiej strony w poprzednich autach zawsze jak coś z nimi było źle to wyświetlał się stosowny komunikat albo zapalała kontrolka i już było wiadomo co robić. Jestem ciekawy czy w Captiva/Antara jest podobnie? Szkoda wymieniać dobre świece na dobre :)

Pozdr

dj.arti 

Model Samochodu: Captiva 2.0 4x4 automat
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2016-01-09, 16:26   

Witaj. -17st. Kontrolka świec świeciła ok 4-5s i odpalił po 1s kręcenia tak samo jak przy +10. Za to komputer dystans do przejechania w 5 km potrafi obniżyć o 100km na mrozie bo mu się coś chrzani od mrozu. Tak długie kręcenie wskazuje na problem ze swiecami albo przekaźnikiem świec. Najlepiej zdjąć plastik z silnika rozłaczyć świece żarowe i przy wyjętym kluczyku na "krótko" podać "+" na poszczególne świece i obserwować czy wystąpi iskrzenie czyli swieca sprawna. Ewentualnie wcześniej przed rozłączemiem sprawdzić miernikiem lub żarówka 12V czy na przewodzie zasilajacym świece pojawia się +12V po przekroczeniu kluczyka w pozycję on w chwili świecenia kontrolki świec. Świece nie są wieczne zużywają się jak iskrowe w benzynie a zazwyczaj przypominamy sobie o nich w duże mrozy...

ukaszek

0%
 100%
 25%
Wysłany: 2016-01-18, 10:45   

Wymieniłem świece i jest ok, dzięki :)

Dodatkowo wymieniłem płyn we wspomaganiu bo przy ujemnych temperaturach pompa hałasowała zaraz po odpaleniu...

Pozdr

Odpowiedz do tematu