Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Zepsuta turbina objawy
Autor Wiadomość
Ponaty

Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2016-05-05, 10:05   Zepsuta turbina objawy

Witam serdecznie forumowiczów. W moim Chevrolecie Aveo turbina dość mocno dymi na czarno i zauważyłem mocny spadek mocy. W zasadzie to nie ma przyśpieszenia jakby turbina nie załączała się. Pytanie do was forumowicze czy to jest zepsuta turbina i jej objawy? Jak mogę sprawdzić co to za przyczyna tych objawów.

fastandfurious 

Model Samochodu: chevrolet chrysler
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2016-05-06, 13:47   

Niezbędna jest wizyta w warsztacie i podłączenie auta pod komputer. Auto mogło wejść w tryb awaryjny z winy elektroniki ale również może być to i turbina. Bez wizyty i diagnozy nic się nie zrobi.

griba 

Model Samochodu: Nubira III 1,8 (J200) / Aveo 1,2 SOHC (T200)
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 11/19
 57%
Wysłany: 2016-05-06, 14:58   Re: Zepsuta turbina objawy

Ponaty napisał/a:
Witam serdecznie forumowiczów. W moim Chevrolecie Aveo turbina dość mocno dymi na czarno i zauważyłem mocny spadek mocy. W zasadzie to nie ma przyśpieszenia jakby turbina nie załączała się. Pytanie do was forumowicze czy to jest zepsuta turbina i jej objawy? Jak mogę sprawdzić co to za przyczyna tych objawów.

Sprawdź na początek szczelność węży za turbosprężarką i intercooler, czy nie jest pęknięty itp. Dymi, bo paliwa dostaje, a do silnika trafia za mało powietrza. Może któryś wąż strzelił.

Jakieś odgłosy wydaje ta turbosprężarka od momentu zauważonego spadku mocy, dymienia? BTW - jaki to silnik - uzupełnij może profil? Możesz jeszcze spróbować dostać się do dolotu turbosprężarki i zobaczyć, czy wirnik lekko się obraca (kręcąc palcami powinien lekko chodzić). Wtedy mógłbyś też ocenić jaki ma luz.

Gdyby doszło do potrzeby regeneracji polecam zakład AM SERWIS na Pogórzu w Gdyni. Robiłem tam sprężarkę do benzyny (akurat Garrett T2), wrażenia (jak na razie) b. pozytywne, pełna regeneracja, protokół wyważenia, szybko, sprawnie itd. Serwis też prowadzą, więc możesz ich podpytać co o tym sądzą.

Tyle pomysłów na tą chwilę.

Masz problem z Aveo, Lanosem, Nubirą lub Lacetti? Nie za często zaglądam na to forum, ale spróbuję pomóc, jeśli dasz mi znać na PW.

Odpowiedz do tematu