Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
CA w mojej Epice
Autor Wiadomość
KonradMaster 

Model Samochodu: Chevrolet Epica 2.0 VCDI
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 14/16
 87%
Wysłany: 2016-06-27, 09:38   CA w mojej Epice

Witam,
Wygłuszyłem wszystkie drzwi w mojej Epice, do tego został wygłuszony cały bagażnik matami butylowymi, w który została wbudowana skrzynia basowa. Skrzynka o dość małej pojemności - 17 l - z głośnikiem 10" RF R2 (na zdjęciu jest R1, ale 2 dni temu zamieniłem go na R2 i nie zrobiłem zdjęcia). Subwoofer podłączony pod wzmacniacz Peiying Py-B2C110R o mocy 250W RMS. Jak dla mnie wystarczająca moc oraz miękki i czysty bas. Głośniki w drzwiach i z przodu na podszybiu są fabryczne, podłączone pod fabryczny wzmak Blaupunkta, znajdujący się pod przednim siedzeniem pasażera. Całość gra naprawdę bardzo czysto i przyjemnie, do tego dochodzi głęboki bas, więc na dzień dzisiejszy nawet nie myślę o wymianie fabrycznych głośników. W celu zachowania praktyczności bagażnika, krawcowa docięła mi matę odpowiednio do skrzyni, tak aby można było bez problemu ją podnosić. Jeszcze dodatkowo zamontowałem metrową taśmę LED, żeby polepszyć podświetlenie bagażnika.
Zdjęcia wygłuszonych drzwi można znaleźć w tym temacie:
http://www.forum.chevrole...p?p=60477#60477
Poniżej zdjęcia bagażnika:

Wszystko jest podłączone pod fabryczne radio, które nie posiada nawet wyjścia RCA... Tak więc kolejnym krokiem będzie wymiana tego radia na jakąś stację multimedialną. Na Aliexpress znalazłem fajną stację w przystępnej cenie:
http://pl.aliexpress.com/...29-192a1c7d9c43
Teraz moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was zamawiał coś z Aliexpress, czy z eBaya powyżej kwoty kilku/kilkunastu dolarów? Ja zamawiałem tylko takie małe (tanie) przedmioty, więc nie wiem jak będą wyglądały opłaty celne, podatki itp. Z góry dzięki za odpowiedź.
Chevrolet Epica 2.0 VCDI 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było:
Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG

Kraviec 
Epica 2.0 24V

Model Samochodu: Epica 2.0 24V
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: 2016-06-30, 10:57   

To radio z aliexpress świetne :-o
Napaliłem się na nie :mrgreen: idealne rozwiązanie do naszych aut.
Proponuję zrobić listę zainteresowanych tym rozwiązaniem i może chinol przy kilku sztukach zejdzie z ceny.
Pytanie tylko jak to gra... bo jak teść co Chryslera włożył radio z androidem za 1500zł to gra połowę gorzej niż fabryczne :-/

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-06-30, 11:21   

Kraviec, jeśli miałoby to grać na wzmacniaczu wbudowanym w radio, to rzeczywiście mogło by grać gorzej niż fabryczne.
Natomiast jeśli głośniki są podpięte pod zewnętrzne wzmacniacze, to wzmacniacz w radiu nie ma tak naprawdę znaczenia. U siebie mam 2 zewnętrzne wzmaki, jeden taki jak widać na zdjęciu powyżej (Peiying), pod którego podłączony jest tylko i wyłącznie głośnik niskotonowy. Drugi (Blaupunkt) był zamontowany fabrycznie (chyba?) pod przednim siedzeniem pasażera i do niego są podpięte głośniki średniotonowe i tweetery. Napisałem chyba, ponieważ wszystko jest tak "ładnie", fabrycznie podłączone, że moim zdaniem na 99% nie jest możliwy taki montaż po wyjeździe z fabryki. Wszystkie kable puszczone w fabrycznych wiązkach, ale jednocześnie tak cienkie, że ja się dziwie, iż to tak dobrze gra, i że w ogóle gra... Ale patrząc na kable jakie znajdują się w całym aucie, to stwierdzam, że po prostu w fabryce oszczędzali strasznie na przekroju przewodów. Kable chyba nawet cieńsze niż w mojej byłej NUII.
Także wydaję mi się, że takowy wzmacniacz Blaupunkta był montowany w każdej Epice, albo przynajmniej była to opcja przy zakupie - jako np. lepsze nagłośnienie (8 głośników + wzmacniacz Blaupunkt).
Moglibyście sprawdzić, czy u Was też znajduje się ten wzmacniacz?
Było:

Kraviec 
Epica 2.0 24V

0%
 100%
 92%
Wysłany: 2016-06-30, 11:28   

KonradMaster, po pracy sprawdzę czy mam u siebie ten wzmacniacz, ale jak odkurzałem kilka razy w aucie to nic tam nie zauważyłem...

Kraviec 
Epica 2.0 24V

0%
 100%
 92%
Wysłany: 2016-07-01, 08:58   

Niestety u mnie wzmacniacza nie ma :-/
Nie znalazłem go również w TISie więc chyba masz dołożony.

Gwidon1701 

Model Samochodu: Chevrolet Epica
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2016-07-05, 12:53   

Fajna zabudowa subwoofera , sam robiłeś ? Czy kupiłeś gdzieś gotowa ? U mnie również nie ma żadnego wzmacniacza pod siedzeniem . Co do zakupów z allexpress kupiłem już około 200 przedmiotów lecz większość tylko za kilka dolarowe , choć zamawiałem kilka telefonów interfejs diagnostyczny i wszystko obeszło się bez vatu / cła . Ale wysyłki były poczta . Przy wysyłce kurierskiej chyba większa szansa na cło . Radio też zamierzam właśnie zamówić z allexpress lecz z androidem bardziej funkcjonalne i nawet trochę tańsze .

http://pl.aliexpress.com/...17-fbd7e7806069

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-07-06, 08:04   

Gwidon1701, odnośnie zabudowy sub'a, to zrobił mi ją znajomy co siedzi w CA już kilkanaście lat.
Radio na Andku jest fajne, ale przewagą tego co ja pokazałem jest umiejscowienie ekranu. Wyświetlacz jest wyżej, co oznacza moim zdaniem lepszy dostęp do wszelkich informacji, ponieważ nie trzeba opuszczać mocno głowy, żeby coś zobaczyć.
Było:

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-07-11, 09:20   

Wrzucam zdjęcie nowego głośnika (RF R2):

Jeszcze zdjęcie, gdzie umieściłem sterowanie mocą wzmacniacza i jego wyłącznik:
Było:

Kraviec 
Epica 2.0 24V

0%
 100%
 92%
Wysłany: 2016-09-09, 11:42   

Dobra, który cwaniak zamówił na aliexpress to fajne radio z ekranem w miejsce wyświetlacza od komputera?
Pod aukcją jest transakcja z Polski :->

"K***d S.
PL

1 piece
03 Aug 2016 23:58"

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-09-09, 11:51   

Kraviec, Spokojnie :-P To ja je zamówiłem i już dawno przyszło DHLem ;-) Tak naprawdę jestem zaskoczony szybkością przesyłki... Dostałem maila z informacją od Chińczyka, że towar został wysłany, we wtorek po godzinie 5 rano, a we czwartek, tego samego tygodnia, po godzinie 12 w południe już do mnie kurier dzwonił z pytaniem czy jestem w domu... Czasem z Allegro paczki nie idą w 2 dni, a tu z Chin przyleciało o takim czasie. Well done.
Przysłane radio wygląda tak samo jak na aukcji. Ale jest jeden szkopuł, niestety z mojej winy... Nie sprawdziłem jaki kabel posiadam w swojej epice i okazuje się, że na dalekim wschodzie epici mają inne kable niż u nas... Nasze rozchodzą się w dwie czarne kostki, a u nich jest jedna, większa niebieska. Napisałem do Chińczyka, że wtyczka nie pasuje i czy wyśle mi pasującą. Chińczyk ku mojemu zdziwieniu (nie to co Polak) napisał, że wyślą za darmo pasującą wtyczkę z Captivy (u nich Captivy mają takie same wtyczki jak u nas Epici) ale China Postem. Jeśli chcę DHLem to obciążą mi paczkę. Więc wyszłoby pewnie do zapłaty kilkanaście, bądź kilkadziesiąt dolarów. Wybrałem oczywiście darmową China Post, ponieważ nie zależy mi tak bardzo na szybkim zmontowaniu tego. No i teraz czekam cierpliwie na kabel.

Jak wszystko zepnę i podłączę to na pewno dam znać ;-)

Jeszcze odnośnie kosztów, gdybyś się zdecydował. Stacja kosztuje 295$ z darmowym DHLem, co oznacza, że po kursie dolara z początku sierpnia 2016 r. zapłaciłem dokładnie 1152 zł. Chińczyk zapytał się mnie ile ma wpisać dla Urzędu Celnego. Napisałem, że 40$. Paczki nikt nie sprawdził, dzięki temu nie zapłaciłem ani cła, ani podatku.
Podsumowując całość kosztowała mnie 1152 zł i gdyby nie moje niedopatrzenie co do kabla, to już pewnie miałbym wszystko zamontowane.
W zestawie oczywiście znajduje się kamera cofania w miejsce podświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz karta SD z navi, tak jak jest napisane w aukcji. Jak dla mnie za te pieniądze super zakup, ale zobaczymy jeszcze jak to wszystko będzie współgrać ze sobą.

Sama paczka po odebraniu od kuriera i wyjęciu z kartonu DHLa wyglądała tak:

Resztę zdjęć wrzucę po zamontowaniu.
Było:

C77 
Ex-Wódz Org

Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Poziom: 51
HP: 1524/10164
 15%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2016-09-09, 12:55   

KonradMaster napisał/a:
Paczki nikt nie sprawdził, dzięki temu nie zapłaciłem ani cła, ani podatku...

Szczęściarz :mrgreen: pamiętasz może ile ważyła paczka?

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...

Kraviec 
Epica 2.0 24V

0%
 100%
 92%
Wysłany: 2016-09-09, 13:04   

KonradMaster, Właśnie tak stawiałem na Ciebie, bo po nicku pasowało :mrgreen:
Kusi mnie zakup tego radia... ale kurcze wiem, że najpierw muszę wymienić sprzęgło w pierwszej kolejności.

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-09-09, 13:12   

C77, Na liście przewozowym było napisane 5kg. Nie ważyłem paczki, ale podnosząc ją obstawiam, że pudło z zawartością nie waży więcej niż połowa tej wartości ;-) Pewnie to 5 kg oznacza jakąś maksymalną granicę, którą musieli podać.

Kraviec, No w końcu sam się pierwszy zadeklarowałem co do zakupu, więc tak też zrobiłem :-D Ja już zaryzykowałem i kasę wtopiłem, proponuję Ci poczekać jaki będzie efekt tego wszystkiego po podłączeniu. Obiecuję zdać relację ;-)
Było:

KonradMaster 

0%
 100%
 87%
Wysłany: 2016-09-21, 07:25   

No i nadeszła chwila zdać relację :-D Kostka z Chin od "ich" Captivy przyszła i pasowała idealnie w instalacji. Stacja została zamontowana kilka dni temu (we czwartek) i testuję ją codziennie. Poniżej fotki.
Przed za dnia:

Po w dzień:

Przed nocą:

Po nocą:

Z montażem nie było problemu, w skrócie wystarczyło wyjąc stare i włożyć nowe. Otwory na śrubki i ramki pasują idealnie. Największa trudność to walka z kamerą cofania, żeby ją przeprowadzić przez całe auto. No i niestety kabel, który dołączony jest do zestawu jest po prostu za krótki. Do tego dochodzi zupełnie inny kabel antenowy, ponieważ ten z zestawu w ogóle nie pasował do auta. Na szczęście znajomy od Car-Audio posiadał taki pasujący, więc go podmieniliśmy.

Co mnie pozytywnie zaskoczyło? Kamera jest naprawdę dobrej jakości i widać wszystko dzięki niej, nawet kiedy jest ciemno. Do tego radio zbiera stacje radiowe z Łodzi (50km+) bez problemu (w poprzednim nie było na to szans). Do tego jeśli urywa fale, to nie słychać szumu, tylko radio delikatnie się przycisza. Nawigacja iGo jest w języku polskim i z polskim lektorem, z mapą Europy. Pliki wideo (mp4, avi) odtwarza płynnie, bez zacięcia. Windows CE działa bardzo szybko i sprawnie, dopóki nie wyskoczy jakiś chiński komunikat i zawiesi stację, ale o tym później (rozgryzłem już to). Samo uruchamianie stacji trwa ok. 10 sekund, więc dosyć szybko, tym bardziej jeśli porówna się do stacji pracujących na Androidzie, gdzie startują min. 20 sekund. A kiedy uruchamiamy silnik (bądź włączamy zapłon), wtedy na stacji wyskakuje logo Chevroleta i Windows się wczytuje. Wtedy można wycofywać z parkingu, a w tym czasie włącza się podgląd kamery cofania, zaś Windows jednocześnie dalej się wczytuje. Dzięki temu po wyjechaniu z parkingu, akurat minie czas na pełne uruchomienie się Windowsa i załączenie jakiegoś odtwarzacza ostatnio włączonego, czy to radia, płyty, czy USB.

Dużym minusem jest to, że przetwornik w tym radiu jest jakimś bardzo tanim chińskim przetwornikiem. Sytuacje ratują wzmacniacze i osobne ustawienia na nich, ale przyznaję, że idealnie nie jest. Ze względu na wygląd całości dla mnie jest okej, ale meloman z pewnością będzie narzekał na jakość. Podłączanie tej stacji pod same głośniki raczej odpada...

Do małych minusów wg mnie należą (tak już, żeby się przyczepić do czegoś więcej ;-) ):
*Podświetlenie działa ciągle, bez względu na to, czy włączysz światła manetką, czy nie;
*Kolor podświetlenia stacji nie zgrywa się idealnie z kolorem podświetlenia deski rozdzielczej - jest bardziej wyrazisty;
*Radio nie posiada funkcji RDS;
*Obudowa kamery cofania jest dookoła przezroczysta, przez co światło wydostaje się przez górną część listwy "chromowanej" klapy bagażnika;
*Zawiesza się SWC (sterowanie przy kierownicy) i trzeba je na nowo ustawiać, ale trwa to dosłownie 15 sekund;
*Jeśli korzysta się z nawigacji, potrafi przestawić się czas systemowy Windowsa i trzeba go na nowo ustawiać;
*Wyświetlacz pod słońce jest bardzo nieczytelny, ale w końcu to nie jest "Samsungowski" AMOLED, czy Retina Apple'a, więc nie można oczekiwać cudów;
*Kolor ramki wyświetlacza wpada bardziej w szarość niż w czerń, ale nie rzuca się to bardzo w oczy.

Co do zawieszania się stacji, to zauważyłem, że jak działa odtwarzacz USB i nawigacja jednocześnie, to stacja się zawiesza podczas przełączania utworów. Wyskakuje wówczas jakiś komunikat po chińsku i jedyne co można zrobić to zrestartować ją. Zauważyłem, iż dzieje się tak tylko i wyłącznie jak wkładam większego pendrive'a (32 GB). Jak jest włożony pendrive 8GB to taki problem nie występuje i wszystko działa bezbłędnie. Nie wiem na ile jest to problem software'owy, a na ile hardware'owy, ale zamierzam napisać do Chińczyka, żeby przesłał mi pin serwisowy, aby móc poszperać trochę w oprogramowaniu i zainstalować jakieś inne odtwarzacze. Wtedy pewnie nawet i RDS zadziała.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę tej stacji. Wszystkie funkcje działają prawidłowo. Można do niej podłączyć jeszcze DVR, TV, podpiąć inne źródło AV. Jedynie brakuje przeglądarki internetowej i modułu Wi-Fi, ale mając smartfona pod ręką można jakoś z tym przeżyć. Bluetooth po odpaleniu stacji łączy się automatycznie z telefonem, po pierwszym sparowaniu ze sobą smartfona ze stacją. Dzięki temu mamy dobrej jakości zestaw głośnomówiący, w którym kierowcę i pasażerów słychać bardzo dobrze w słuchawce rozmówcy, natomiast głos rozmówcy po drugiej stronie wydobywa się ze wszystkich głośników. Nie rozgryzłem jeszcze tylko funkcji wyświetlania na stacji tego co jest na smartfonie, poprzez połączenie Bluetooth. Na razie po wejściu w tą opcję wyskakuje czarny ekran z jakimiś przyciskami. Możliwe, że po prostu ze smartfonem na Androidzie to nie działa i trzeba mieć telefon z jakimś Windowsem.

PS. Jak by co, to mam do sprzedania oryginalne radio ze zmieniarką na 6 płyt oraz schowek nad wyświetlaczem ;-)
Było:

ziks

Model Samochodu: Chevy Epica 2007
 0%
 100%
EXP: 8/13
 61%