To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Ogrzewanie - s?abe

szczepanm - 2014-04-16, 18:25
Temat postu: Ogrzewanie - słabe
Lacetti 1,6. Na nogi to jeszcze w miarę, od połowy skali zaczyna dmuchać letnie, a na końcu ciepłe powietrze, ale nawiewy przednie to jakaś masakra. Dopiero 4 'ząbki' przed końcem skali na pokrętle zaczyna dmuchać ciepłe powietrze.

Czy tak ma być? Auto ma manualną klimatyzację i regulację ogrzewania pokrętłem. Pokrętło poprawnie przesuwa dźwignię na nagrzewnicy, a auto utrzymuje temp 90*C na termostacie. Płynu jest ok.

draco40 - 2014-04-19, 20:19
Temat postu: Re: Ogrzewanie - słabe
szczepanm napisał/a:
Lacetti 1,6. Na nogi to jeszcze w miarę, od połowy skali zaczyna dmuchać letnie, a na końcu ciepłe powietrze, ale nawiewy przednie to jakaś masakra. Dopiero 4 'ząbki' przed końcem skali na pokrętle zaczyna dmuchać ciepłe powietrze.

Czy tak ma być? Auto ma manualną klimatyzację i regulację ogrzewania pokrętłem. Pokrętło poprawnie przesuwa dźwignię na nagrzewnicy, a auto utrzymuje temp 90*C na termostacie. Płynu jest ok.


powiem tylko tyle, ze po przesiadce z fabii 1.4 do lacetti 1.4 tez widze ze roznica jest kolosalna.
lacetti ma słaba wydajnosc ogrzewania i basta

Lacetti2005 - 2014-04-19, 21:01

Lacetti 1,8 Platinum

Mam całkowicie odmienne zdanie. Przy mrozie np. - 10 ustawiam 20 stopni na wyświetlaczu klimatronika i po ok 15 min jest OK. Nawiew zmienia się automatycznie oczywiście najpierw na szyby potem na korpus i nogi. Czyli nie mogę narzekać na ogrzewanie. Posiadam jeszcze Renault Thalia tam ogrzewanie jest faktycznie kiepskie.

draco40 - 2014-04-29, 14:28

Lacetti2005 napisał/a:
Lacetti 1,8 Platinum

Mam całkowicie odmienne zdanie. Przy mrozie np. - 10 ustawiam 20 stopni na wyświetlaczu klimatronika i po ok 15 min jest OK. Nawiew zmienia się automatycznie oczywiście najpierw na szyby potem na korpus i nogi. Czyli nie mogę narzekać na ogrzewanie. Posiadam jeszcze Renault Thalia tam ogrzewanie jest faktycznie kiepskie.


może climatronic ma wydajniejsze, ale w zwykłym 1.4 z manualna klima ogrzewanie jest słabe, w połaczeniu z długim grzaniem się auta jest słabo

chevy_power - 2014-04-29, 15:10
Temat postu: Re: Ogrzewanie - słabe
szczepanm napisał/a:
Lacetti 1,6. Na nogi to jeszcze w miarę, od połowy skali zaczyna dmuchać letnie, a na końcu ciepłe powietrze, ale nawiewy przednie to jakaś masakra. Dopiero 4 'ząbki' przed końcem skali na pokrętle zaczyna dmuchać ciepłe powietrze.

Czy tak ma być? Auto ma manualną klimatyzację i regulację ogrzewania pokrętłem. Pokrętło poprawnie przesuwa dźwignię na nagrzewnicy, a auto utrzymuje temp 90*C na termostacie. Płynu jest ok.


Może być coś z przelotem ciepłego powietrza, to jest kwestia mechaniczna albo może być także któryś bezpiecznik trzaśnięty. Miałem tak w starym Mondeo z '94 - silnik nagrzany, pokrętło na max temp. a z wylotów mróz leciał... Okazało się, że bezpiecznik było wymienić.
A jeśli masz słaby nawiew na 4 biegu to może być zapchany filtr kabinowy. Koło mojej pracy w zeszłym roku robili elewacje i przy wymianie filtra okazało się, że zapchał się... kulkami styropianu...

Zjak - 2014-05-27, 18:13

W ogóle 1,4 HB słabo grzeje, długo się nagrzewa silnik, a teraz słabo chłodzi. Wg mnie układ dmuchawy jest słabo wydajny, a może przewody - rury są zbyt wąskie i to jest efekt.
:-D

jacekm1966 - 2014-05-28, 23:24

Miałem ten sam problem rozwiązaniem było płukanie nagrzewnicy przed zimą i wymiana płynu ( stary był jak zupa) dla pewności wymieniłem termostat i całą zimę miałem ciepełko w samochodzie
draco40 - 2014-06-02, 20:40

jacekm1966 napisał/a:
Miałem ten sam problem rozwiązaniem było płukanie nagrzewnicy przed zimą i wymiana płynu ( stary był jak zupa) dla pewności wymieniłem termostat i całą zimę miałem ciepełko w samochodzie


jak czysciłes układ??
w skodzie miałem kurek w dolnej czesci chłodnicy do spuszczania płynu, tu jest podobnie??
układ sam sie odpowietrza czy trzeba odpowietrzac??
jaki plyn lałes?

draco40 - 2014-06-02, 20:40

Zjak napisał/a:
W ogóle 1,4 HB słabo grzeje, długo się nagrzewa silnik, a teraz słabo chłodzi. Wg mnie układ dmuchawy jest słabo wydajny, a może przewody - rury są zbyt wąskie i to jest efekt.
:-D


dokładnie :-?

jacekm1966 - 2014-06-03, 21:58

w warsztacie podpinają jakąś maszynę w układ i płuczą jakimś specjalnym płynem cały zabieg trwał 2 godziny ale podobno nagrzewnica nie była jeszcze strasznie zawalona koszt z płynem 230 zł plus termostat (vernet) 96 zeta. Samochód szybciej się rozgrzewa i ciepło w zimie bezcenne. Z tyłu silnika ( nisko ) do kabiny wchodzą dwie gumowe rury średnicy około 3 cm obie powinny być gorące choć jedna wyczuwalnie chłodniejsza u mnie jedna była gorąca druga letnia na wysokich obrotach było trochę lepiej, ale jazda zimą po mieście masakra.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group